Ulf Lernhammar i Kumla

Ulf Lernhammar i Kumla

[av_three_fourth first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=”]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]
Ulf Lernhammar är huvudlärare i måleri på Örebro Konstskola. Han är naturligtvis också aktiv som konstnär. Lördagen 14 februari har han vernissage på sin senaste utställning. Den heter Inte ett ord och pågår till 16 mars på Kumla utställningshall i biblioteket i Kumla.
[/av_textblock]

[/av_three_fourth][av_one_fourth min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=”]

[av_image src=’http://orebrokonstskola.se/wp-content/uploads/2015/02/Lernhammar5.jpg’ attachment=’513′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ admin_preview_bg=”][/av_image]

[/av_one_fourth]

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *