Cecilia Jansson i Shanghai

Cecilia Jansson i Shanghai

[av_image src=’http://orebrokonstskola.se/wp-content/uploads/2018/04/Identiteeth_from_011avCeciliaJansson.jpg’ attachment=’491′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ admin_preview_bg=”][/av_image]

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=”]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]
Cecilia Jansson, som från och till arbetat som lärare på Örebro Konstskola, har gjort flera längre resor till Shanghai och andra platser i Kina där hon arbetat med sitt konstnärskap. Nu är det snart dags för hennes första större utställning. Den äger rum på galleriet Art Labor i French Concession i Shanghai. Vernissage den 14 februari. Utställningen pågår en månad. Titta in om du har vägarna förbi.
[/av_textblock]

[/av_one_full]

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *