Linn Fernström och Fikret Atay

Linn Fernström och Fikret Atay

[av_one_half first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=”]
[av_image src=’http://orebrokonstskola.se/wp-content/uploads/2018/04/LinnF2-845×684.jpg’ attachment=’1534′ attachment_size=’gallery’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ admin_preview_bg=”][/av_image]
[/av_one_half]

[av_one_half min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=”]
[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]
Två fina föreläsare gästade skolan i fredags! Först Fikret Atay,turkisk konstnär, som i huvudsak arbetar med videobaserade verk och fotografi. Därefter Linn Fernström, som berättade så inspirerande om sin bildvärld.
[/av_textblock]
[/av_one_half]

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *